Leid het doelenbeheerproces in je organisatie met Asana Doelen

Waarom Asana Doelen?

Door doelen bij te houden, verbind je het werk met het doeleinde ervan. Het zorgt ervoor dat je bedrijf en teams op dezelfde lijn zitten, zich betrokken voelen en flexibel zijn bij eventuele veranderingen.

Met Asana Doelen zijn je bedrijfsdoelen en het werk, zoals mijlpalen, projecten en portfolio 's verbonden op één plaats.

Van leidinggevenden tot IC 's, Asana ondersteunt iedereen in je organisatie. Ontdek hoe Asana Doelen je teams helpt om doelgericht te werken.

Het bijhouden van doelen kan uitdagend zijn. Asana Doelen helpt je bij elke stap van de weg.

De vijf fundamenten van doelbeheer

Voor een succesvol doelbeheer zijn 5 belangrijke fundamenten nodig. Ontdek wat die fundamenten zijn en hoe je ervoor kunt zorgen dat ze solide zijn.

Een succesvol doelbeheerproces omvat het volgende:

  1. Overeenstemming binnen de organisatie of het team dat het bijhouden van doelen een prioriteit is en de moeite waard om in te investeren.
  2. Iemand die de organisatie of het team leidt om doelen te beheren.
  3. Een eenvoudige methodologie die definieert wat een goed doel is en hoe je er een moet schrijven (bijvoorbeeld OKR 's).
  4. Een proces met passende mijlpalen om doelen van idee tot creatie en van creatie tot voltooiing te leiden.
  5. De juiste middelen voor teams om het doelenproces, de methodologie en Asana als tool te begrijpen.

Asana Doelen biedt je de tools en middelen om deze fundamenten te leggen en je organisatie door een succesvol doelbeheerproces te leiden.

1. Afstemming

Of u nu de leiding hebt over doelbeheer voor een hele organisatie of een enkel team, u wilt dat belanghebbenden in uw hele organisatie het eens zijn over het belang van het bijhouden van doelen door hen de juiste prikkels te bieden.

In deze video kun je zien hoe Asana Doelen van waarde is voor iedereen in je organisatie: individuele medewerkers, teamleiders en leidinggevenden. Neem de tijd voor een ontmoeting met degenen die betrokken zijn bij het doelbeheerproces om naar hun vragen en ideeën te luisteren. Help hen te begrijpen waarom het bijhouden van doelen cruciaal is voor je organisatie.

Het meest effectieve doelbeheerproces ontstaat wanneer er afstemming is van de top tot de werkvloer en begint met de missie en strategie van de organisatie.

2. Een doelenvoorstander

Het tweede fundament is een doelenvoorstander. Iemand die belast is met het aansturen van het doelenbeheerproces. Deze persoon is verantwoordelijk voor het bevorderen van een cultuur waarin doelen effectief worden opgesteld en het implementeren van de acties die nodig zijn binnen elke fase van het proces voor het bijhouden van de doelen.

Grote organisaties die met succes doelen bijhouden, hebben één of meer mensen die het aansturen van het doelenproces als fulltimebaan hebben. Maar dit is relatief gezien een geringe prijs die je betaalt voor het succesvol beheren van de doelen van je teams!

Maar maak je geen zorgen als je belast bent met het aansturen van het proces en dit niet je enige verantwoordelijkheid is. Asana Doelen biedt je de tools en middelen om de tijd die je aan het bijhouden van de doelen in je hele organisatie besteedt efficiënt te gebruiken.

3. Een doelenmethodologie

De flexibiliteit van Asana maakt het perfect voor aanpassing aan OKR 's, SMART-DOELSTELLINGEN of variaties op deze standaardkaders.

Als je nog niet eerder doelen hebt bijgehouden en geïnteresseerd bent in een eenvoudige methodologie die je je teams kunt leren, lees dan de richtlijnen van Asana voor het schrijven van doelen.

Als je Asana wilt gebruiken voor OKR 's, bekijk dan deze video van de Asana Academie en ons eBoek OKR' s voor meer details.

4. Een doelenproces

De sleutel tot een succesvol doelenbeheer wordt gevormd door een duidelijk proces dat de mijlpalen aangeeft die de teams op verschillende tijdstippen van het jaar moeten halen. Kom meer te weten over het bedenken en uitvoeren van doelen met Asana 's artikel over het proces van het bijhouden van doelen.

5. Middelen voor het onboarden en ondersteunen van je teams

Bij Asana maken we het onze prioriteit het je gemakkelijk te maken je werk en doelen bij te houden. We bieden je ook middelen om je teams te onboarden en te trainen zodat ze aan de slag kunnen met het bijhouden van doelen met Asana. Je kunt altijd contact opnemen met ons team als je extra ondersteuning nodig hebt!

Asana Doelen gebruiken

Doelenproces en methodologie

Krijg rechtstreeks ondersteuning van ons team